audyt SEO

Audyt SEO – znajdź drogę na sam szczyt!

Czym tak faktycznie jest audyt SEO i czy jest on nam potrzebny? Gdy zlecamy stworzenie strony internetowej specjaliście, zwykle otrzymujemy projekt zgodny z naszymi oczekiwaniami. Lecz czy taki projekt jest zgodny z wskazówkami dla webmasterów od Google? Zazwyczaj nie, a wszystkie zmiany wprowadzane są dopiero po wykonaniu audytu SEO.

Audyt SEO dla twojej strony

Audyt SEO to przede wszystkim przeanalizowanie naszej strony przez specjalistę i wyłapanie wszystkich błędów, które posiada. Ostatecznie dostaniemy dość obszerny audyt, który pokaże nam, co konkretnie musimy zmienić, aby nasza strona internetowa była zgodna z wskazówkami dla webmasterów, dostosowana do wymagań wyszukiwarek. Audyt SEO jest istotny dla każdego, kto chce się znaleźć wysoko w wynikach wyszukiwania. Bez audytu SEO raczej nie mamy szans na osiągnięcie wysokich pozycji.

Najlepiej od początku tworzenia strony internetowej pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które bardzo nam pomogą. Nie należy tworzyć stron oraz treści, które są przeznaczone dla robotów, a nie ludzi. Co więcej, nie wprowadzajmy użytkowników w błąd żadnymi treściami na stronie. Nie stosujmy również tricków, które mają na celu szybkie osiągnięcie wysokich pozycji – takie działania szybko spotkają się z karą od Google. Więcej na ten temat możemy przeczytać tutaj White hat SEO vs Black hat SEO. Od samego początku zwracajmy uwagę na to, aby nasza strona charakteryzowała się jakąś wyjątkową wartością dla użytkownika. Z pewnością Google to doceni. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią optymalizację treści.

Elementy audytu SEO

Profesjonalny audyt SEO składa się z kilkudziesięciu elementów, które mają ogromne znaczenie. Jeśli szybko wprowadzisz zmiany, jakie audyt SEO Ci przedstawia, to będziesz mógł liczyć na lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.Elementy audytu SEO

To co konkretnie posiada audyt SEO zależy głównie od specjalisty, który go dla nas wykona. W audycie między innymi muszą znaleźć się informacje dotyczące elementów takich jak:

 • meta tagi
 • linkowanie wewnętrzne
 • linkowanie zewnętrzne
 • powielanie treści
 • przyjazne adresy URL
 • szybkość ładowania strony
 • responsywność strony www
 • informacje dotyczące pliku robots.txt
 • informacje dotyczące pliku sitemap.xml
 • dane strukturalne
 • informacje dotyczące optymalizacji treści i grafik
 • bezpieczeństwo witryny

Audyt SEO może zawierać również informacje o konieczności rozbudowy naszego serwisu, dodania nowych podstron, treści i wiele, wiele innych.

Wdrożenie audytu SEO

Nie każdy posiada odpowiednie umiejętności, aby samodzielnie wprowadzić elementy znajdujące się w audycie do swojej strony internetowej. Jeśli dana firma realizowała dla nas stronę internetową to warto do niej przesłać audyt SEO oraz poprosić ją o wprowadzenie tych zmian.

Jakie korzyści niesie ze sobą audyt SEO?

Jakie korzyści niesie ze sobą audyt SEOWprowadzając poprawki, które przedstawił nam audyt SEO zyskamy stronę dopasowaną do wytycznych Google. Dzięki temu będzie ona w stanie osiągnąć o wiele wyższe pozycje na interesujące nas słowa kluczowe. Jeśli myślimy o pozycjonowaniu strony, to zazwyczaj zgłaszamy się do agencji, która się tym zajmuje. Pierwszą rzeczą, którą zrealizujemy wspólnie z taką agencją będzie wykonanie audytu SEO oraz wprowadzenie zmian do strony. Pamiętajmy, że samo wprowadzenie audytu SEO bez dodatkowych działań już może znacząco zwiększyć pozycje naszej strony w wyszukiwarce, a przełoży się to na zwiększenie ruchu na naszej stronie.

Jeżeli dla twojej strony internetowej jeszcze nie był realizowany audyt SEO to koniecznie znajdź firmę, która go dla Ciebie wykona i jak najszybciej wprowadź zmiany na swojej stronie www.

[kkstarratings]