darmowe zdjecia

Darmowe zdjęcia na bloga – skąd pobierać?

Każda strona internetowa czy blog wykorzystuje zdjęcia. Dzięki nim całość wygląda znacznie ciekawiej i przykuwa uwagę. Dobranie odpowiedniego zdjęcia głównego do wpisu może nawet kilkakrotnie zwiększyć zainteresowanie użytkowników konkretnym postem. Jednak nie każdego stać na wykupienie sobie pakietu zdjęć na portalach stockowych. Skąd zatem brać darmowe zdjęcia na swojego bloga?

Google Grafika?

Wyszukiwarka grafiki Google wyszukuje tysiące zdjęć, jednak nie są one darmowe. Są to grafiki objęte prawem autorskim. Wykorzystując czyjeś zdjęcia pochodzące z wyszukiwarki grafiki w Google, łamiemy prawo. Dla wielu osób wydaje się to czymś banalnym, jednak takie nie będzie, gdy dostaniemy wezwanie sądowe do zapłaty.

Jeśli chcemy korzystać z grafik pochodzących z wyszukiwarki grafiki Google, należy podczas wyszukiwania przejść w zakładkę “Narzędzia”, kolejno “Prawa do użytkowania” oraz wybrać “Oznaczone do ponownego wykorzystania z modyfikacją” lub “Oznaczone do ponownego wykorzystania”. Zależy, czy zdjęcie będziemy modyfikować, czy też nie.

Google Grafika

Istnieje jednak kilka portali, które oferują darmowe zdjęcia wysokiej jakości do użytku komercyjnego. Według mnie zdecydowanym faworytem jest Pixabay.

Pixabay

Pixabay to portal udostępniający nam obrazy oraz video do dowolnego użytku. Możemy je pobierać w różnych rozdzielczościach, upubliczniać czy także modyfikować w dowolny sposób – bez ograniczeń. Przy pobieraniu zdjęć widnieje zapis:

pobieranie pixabay

Unsplash

Unsplash to kolejny portal oferujący darmowe zdjęcia do wykorzystania. Posiada sporą bazę zdjęć i na pewno znajdziemy tam zdjęcia, które wykorzystamy na naszym blogu.

Gratisography

Gratisography przyda się każdemu blogerowi. Mnóstwo wysokiej jakości zdjęć z pewnością znajdzie zastosowanie we wpisach, jako obrazki główne itp.

Freeimages

Darmowe zdjęcia oraz ilustracje posegregowana w kategoriach – aktualna ich liczba to 390 122.

Płatne źródła

Miejsc, gdzie znajdziemy płatne zdjęcia na bloga czy stronę internetową jest na prawdę wiele. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

  • Adobe Stock
  • Fotolia
  • Istockphoto
  • Shutterstock

[kkstarratings]