hosting seo

Hosting SEO vs. RocketIPs – co warto wybrać?

Tworząc zaplecze SEO powinniśmy zadbać o dywersyfikację adresów IP. Postawienie kilkunastu stron na jednym hostingu z jednym adresem IP nie będzie dobrym pomysłem – dlaczego?

Osobne IP dla każdej strony internetowej

Jak już pisałem w artykule Zaplecze SEO – zrób to sam – musimy zadbać o różnorodność adresów IP dla naszych stron zapleczowych.

Jeśli postawimy kilka stron na jednym hostingu* to wszystkie będą miały ten sam adres IP. Linki z takich zaplecz będą traktowane o wiele słabiej niż w przypadku, w którym to każde zaplecze miało by swój własny adres IP. W takiej sytuacji nie musimy kupować osobnego hostingu dla każdej strony internetowej – mamy do wyboru hosting SEO lub Rocket IPs.

*Hosting, czyli innymi słowy wykupienie przestrzeni dyskowej w celu przechowywania na niej plików, z których składa się strona internetowa.

Między hostingiem SEO, a narzędziem Rocket IPs jest taka różnica, że jeśli nie planujemy stawiać zaplecza liczonego w setkach to po prostu nie wykorzystamy pełnego potencjału Rocket IPs i bardziej opłacalną opcją będzie właśnie hosting SEO.

Hosting SEO – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych parametrów, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze Hostingu SEO jest ilość dostępnych adresów IP. Jeśli więc planujemy na początek stworzenie zaplecza SEO, które będzie składało się z 30 stron to możemy wykupić hosting SEO posiadający właśnie tyle, lub trochę więcej adresów IP (gdybyśmy w niedalekiej przyszłości rozbudowali zaplecze).

W zależności od tego jaki rodzaj stron planujemy zrobić musimy wziąć pod uwagę pojemność hostingu, a także ilość transferu na wykorzystanie / miesiąc. Np. linuxpl oferuje hosting SEO z następującymi parametrami:

Hosting SEO linux

Iswift.pl oferuje większy wybór parametrów. Mamy dostępne konta z adresami IP od 16 – 128.

Hosting SEO iswift

SEOhost.pl oferuje trzy pakiety, a w nich kolejno 32, 64 oraz 128 adresów IP.

Hosting seo od seohost

Możemy więc śmiało dobrać sobie SEO hosting szyty na miarę naszego zaplecza. Oczywiście w sieci znajdziemy jeszcze wielu hostingodawców.

Rocket IPs

rocketips

Rocket IPs to narzędzie, które dostarcza nam adresy IP. Musimy więc mieć wykupiony własny hosting, na którym utrzymujemy swoje strony zapleczowe – w takim przypadku nie musimy już kupować hostingu SEO. Tutaj nie jest istotne jaki hosting posiadamy, czy jest to zwykły hosting, czy może serwer dedykowany itp.

Jak to działa?

W panelu Rocket IPs będziemy mieli dostępną daną ilość adresów IP. Dodajemy do panelu narzędzia domeny i przypisujemy im indywidualny adres IP.

Po podpięciu domen do Rocket IPs i przypisaniu im adresów IP zmiany widoczne są praktycznie od razu.

Rocket IPs oferuje dwa plany do wyboru. Oprócz tego możemy skontaktować się z nimi i ustalić plan indywidualny, gdybyśmy potrzebowali czegoś więcej.

Standardowy Plan zawiera: nielimitowaną ilość domen, nielimitowany transfer, nielimitowaną geolokalizację, dodatkowe darmowe pluginy, 100 adresów IP w obrębie 50 klas IP. Koszt takiego pakietu to $49 na miesiąc.

Pakiet Pro oferuje 300 adresów IP oraz ponad 100 klas adresowych w cenie $99 na miesiąc.

Rocket IPs oferuje nam dodatkowo funkcjonalności typu: blokada ataków brute force czy blokada niechcianych botów, dodatkowe statystyki. Narzędzie możemy przetestować na 14-dniowym okresie próbnym. Jeśli planujemy stawianie większej ilości stron zapleczowych, to z pewnością warto skorzystać z Rocket IPs.

Wybrać więc hosting SEO czy Rocket IPs?

Krótko mówiąc, jeśli nasze zaplecze SEO będzie początkowo składało się z kilku stron to warto kupić hosting SEO. Jeżeli planujemy mocno rozbudować zaplecze to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się Rocket IPs.

[kkstarratings]