jakość tekstów seo

Jakość tekstów SEO – jakie ma znaczenie?

Mając do czynienia z tekstami SEO, często możemy natrafić na takie, które wyglądają na pisane niezrozumiałym językiem. Przypadkowo dobrane słowa, które nie mają większego sensu. Pomiędzy nimi jedno lub kilka słów kluczowych i jeden link. To właśnie niskiej (a właściwie bardzo) niskiej jakości teksty SEO. Najczęściej są to po prostu automatyczne tłumaczenia tekstów z innych języków, do których dodanych zostało kilka linków. Obecnie, stosowane takich tekstów nie ma już żadnego sensu, bo Google potrafi zrozumieć sens każdego tekstu i ocenić go w taki sam sposób, jak człowiek.

Prowadzi to do jednego i bardzo ważnego stwierdzenia – jakość tekstów SEO jest ważna.

Jakie warunki powinien spełniać dobrej jakości SEO tekst, aby został pozytywnie oceniony przez Google i czytelnika.

  • Musi być pisany w sposób zrozumiały i poprawny stylistycznie
  • Powinien być sformatowany – posiadać nagłówki, akapity, dodane zdjęcia itp.
  • Jego treść musi być konkretna. Dobrej jakości seo tekst nie może być laniem wody
  • Tekst musi być unikalny – pisany samodzielnie, bez zapożyczeń z innych stron, a jeśli muszą się pojawić, powinny być w 100% przeredagowane własnymi słowami.

Czym może grozić stosowanie tekstów seo, nie spełniających powyższych kryteriów? W pierwszej kolejności będziemy mogli zaobserwować stopniowy spadek pozycji w wyszukiwarce. Będzie to spowodowane coraz krótszym czasem przebywania użytkowników na stronie, a także rosnącą konkurencją, która zadbała o jakość tekstów. W efekcie, strona z niskiej jakości tekstami może znaleźć się zupełnie poza rankingiem. Ponowny powrót może być bardzo trudny i poprzedzony długim czasem oczekiwania w kolejce. Co zrobić, aby do tego nie doszło? Przede wszystkim zrozumieć, że dobry seo tekst to tekst pisany dla człowieka. Pozostałą resztą zajmie się już Google, automatycznie analizując treść i oceniając ją pod kątem użyteczności dla człowieka. Spełniając powyższy warunek, możemy być spokojni o dobrą ocenę, wystawioną przez Google.

SEO Copywriting

[kkstarratings]