kk Star Ratings

kk Star Ratings – oceny w postaci gwiazdek

Każdy kto korzysta z wyszukiwarki Google zauważy, że niektóre wyniki wyszukiwania posiadają dodatkowe elementy, które urozmaicają ich wygląd oraz wręcz skłaniają do kliknięcia właśnie w ten wynik. Mowa tutaj o danych strukturalnych, które z pewnością warto mieć zaimplementowane na swojej stronie internetowej. Dziś zajmiemy się konkretnie ocenami wpisów/stron i świetną wtyczką do tego – kk Star Ratings.

Niby nic nie znaczące oceny pod wpisami na blogu, na które wydaje się mało osób zwraca uwagę. Jednak wystarczy, że tylko część z użytkowników doda ocenę wpisu przyznając nam konkretną ilość gwiazdek, aby wynik wyszukiwania był znacznie bardziej atrakcyjny:

wynik wyszukiwania bugno net

Gwiazdki i ocena, o których mowa wyżej pojawiają się w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu nasz wpis staje się o wiele bardziej widoczny.

W zaimplementowaniu danych strukturalnych pod oceny bardzo pomocna będzie wtyczka do WordPressa – kk Star Ratings – darmowa wtyczka, bardzo prosta w konfiguracji.

Po zainstalowaniu wtyczki otrzymamy dostęp do konfiguracji w panelu WordPressa:

kk star ratings w panelu wordpress

Po wejściu w “Settings” skonfigurujemy główne ustawienia wtyczki:

Widoczność – czy aktualnie oceny mają pojawiać się pod wpisami, czy też nie.

Ustawienia wtyczki kk star ratings

Placement – ustawienia dotyczące wyświetlania ocen na stronach – stronie głównej, archiwach, postach, stronach. Zablokujemy tu również możliwość głosowania w archiwach.

Ulokowanie ocen we wpisie

Kolejne elementy ustawień to wykluczenie na poszczególnych kategoriach, prośba o podłączenie danych strukturalnych, dzięki którym Google zaindeksuje nam wpis z przyciągającymi uwagę gwiazdkami, zablokowanie głosowania więcej niż raz z jednego adresu IP.

ustawienia dodatkowe w kk star ratings

Niezbędne będzie ustawienie legendy. To jak będzie wyświetlała się ilość ocen zależy od nas. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie: Ocena: [avg] z: [total]. Skrót ten pozwoli na wyświetlanie konkretnej oceny oraz ogólnej ilości głosów. Możemy jednak skorzystać ze ściągi dostarczanej od kk Star Ratings i ustalić sobie legendę według własnego upodobania:

ustawienie legendy w kk star ratings

Kolejne opcje pozwolą nam ustawić pozycję wyświetlania ocen na stronach, szybkość wypełniania gwiazdek oraz tekst dotyczący zachęcenia do oceny, podziękowania za ocenę, czy wiadomość błędu:

ustawienia tekstu i pozycji w kk star ratings

To by było na tyle, jeśli chodzi o główne ustawienia i to praktycznie wystarczy, aby oceny wyświetlały się pod wpisami lub na stronach, a także w wynikach wyszukiwania.

W drugiej zakładce “Stars” dostosujemy wygląd gwiazdek, a konkretnie ich ilość, długość i szerokość w pixelach. Dodatkowo możemy zmienić kolory gwiazdek, dzięki czemu będziemy w stanie dopasować je do kolorystyki naszej strony internetowej.

Wtyczka kk Star Ratings jest wtyczką godną polecenia i wartą instalacji na swoim WordPressie. W szybki i prosty sposób zdołamy zwrócić uwagę użytkowników korzystających z wyszukiwarki, co może skutkować większą ilością wartościowego ruchu na stronie.

[kkstarratings]