algorytm google

Monitoring zmian algorytmu Google – najlepsze narzędzia

Algorytm Google zmienia się nieustannie. Warto więc monitorować te zmiany. Istnieje kilka narzędzi, które pozwalają na monitorowanie zmian algorytmu Google. Możemy więc codziennie sprawdzać, czy występują zmiany w algorytmie.

Serp.watch

serp watch

Serp.watch to narzędzie, które analizuje polskie wyniki wyszukiwania – z tego względu jest to jedno z lepszych narzędzi do monitoringu zmian algorytmu w naszym kraju. Wyniki przedstawione są w formie wykresu. Narzędzie oferuje możliwość sprawdzenia na mapie ogólnych rezultatów z krajów takich jak:

  • Australia
  • Kanada
  • Francja
  • Niemcy
  • Polska
  • Anglia
  • USA

W opcjach możemy również wybrać, czy chcemy monitorować zmiany na urządzeniach desktopowych, czy może mobilnych.

AccuRanker

AccuRanker

AccuRanker monitoruje 30 tysięcy słów kluczowych. Podział występuje 50/50 między urządzeniami mobilnymi, a desktopowymi. Wyniki przedstawione są na przyjaznym dla użytkownika wykresie. Ciekawą opcją jest możliwość rozszerzenia lub skrócenia czasu zmian na wykresie.

Algoroo

Algoroo

Algoroo śledzi zmiany algorytmów Google monitorując około 17 tysięcy słów kluczowych. Pozycje słów sprawdzane są do 100 pozycji. Narzędzie to podobnie jak AccuRanker oferuje przyjazny dla użytkownika wykres, w którym to możemy rozszerzać lub skracać czas monitorowanych zmian na wykresie.

Mozcast

Mozcast

Mozcast przedstawia wyniki zmian w algorytmie w formie pogody. Narzędzie to monitoruje jednak 1000 słów kluczowych – jest to dużo mniej w porównaniu z wyżej wymienionymi narzędziami do monitoringu.

Historia zmian w algorytmie Google

Moz oferuje spis wszystkich ważnych aktualizacji algorytmu Google w bardzo przyjaznej formie. Dostępny jest spis od roku 2000.
Możemy więc odwiedzać tą stronę w poszukiwaniu informacji o aktualnych ważnych zmianach w algorytmie:

Google Algorithm Change History – MOZ

[kkstarratings]