podsumowanie testu copywriterow

Podsumowanie testów copywriterów

W ostatnim czasie przetestowałem i opisałem dwie platformy do zamawiania tekstów oraz dwie firmy zajmujące się SEO copywritingiem. Czas więc na podsumowanie i ustalenie odpowiedniej kolejności.

Kto brał udział w teście?

Dwie firmy, które testowałem to: TXT4SEO oraz Tekstia. Platformy do zamawiania treści: Textbookers oraz SEOTXT. Oto linki do poszczególnych artykułów:

txt4seo
seotxt
tekstia
textbookers

Podsumowując według mojej opinii (spodziewałem się tego na początku) obydwie firmy napisały lepsze teksty od copywriterów z platform do zamawiania treści. Ceny były większe, ale jakość tekstów dużo lepsza. Obecnie jakość i konkretna treść to podstawa. Czasy zamawiania treści synonimizowanych, niskiej jakości, aby tylko zapchać wolne miejsce dawno minęły. Warto więc dopłacić i mieć tekst, który naprawdę nadaje się do publikacji.

#1 TXT4SEO

W mojej ocenie pierwsze miejsce zajmuje firma TXT4SEO. Bardzo dobry kontakt, świetny stosunek ceny do jakości. Artykuł ekspercki, który otrzymałem jest ciekawy, poprawny merytorycznie, zawiera informacje przydatne dla czytelnika. Szeroka oferta pozwala na zamówienie tekstów różnego rodzaju co z pewnością jest sporym atutem. Firma nie boi się podejmować wyzwań tzn. pisać tekstów na bardzo trudne tematy.

#2 Tekstia

Drugie miejsce zajmuje Tekstia. Również nie mam zastrzeżeń co do kontaktu z firmą, lecz w tym przypadku cena jest dość wysoka w porównaniu do jakości. Tekst ekspercki wypada dobrze, jednak tekst jakości zapleczowej niestety dużo gorzej od TXT4SEO. Cena jest dwukrotnie wyższa, a niestety jakość niższa.

Kolejne miejsca to już platformy do zamawiania tekstów.

#3 Textbookers

Trzecie miejsce zajmuje Textbookers za stosunkowo dobrą cenę do jakości. Czas wykonania usługi jest zadowalający, ale teksty według mnie nadają się tylko i wyłącznie na zwyczajne zaplecza. Textbookers posiada wygodny i intuicyjny panel za co zdecydowanie dostają dużego + 🙂

#4 SEOTXT

Ostatnie miejsce zajmuje SEOTXT. W przypadku tej platformy mamy możliwość wybrania copywritera jakiego tylko chcemy. Copywriterzy ustalają swoje stawki. Platforma oferuje system ocen pracowników, jednak niestety „można się przejechać”. Wybrałem copywriterów z dość dobrymi ocenami, lecz niestety teksty okazały się być po prostu słabe. Pozornym plusem może być gwarancja oferowana przez copywriterów tzn. jeśli nie oddadzą tekstu w terminie to zwracają nam określoną ilość punktów. Co za tym idzie? Copywriterzy dla bezpieczeństwa ustalają sobie bardzo długie terminy. Na początku myślałem, że jest to tylko termin z założeniem kilkudniowego zabezpieczenia tak na wszelki wypadek. Okazało się jednak, że teksty faktycznie przyszły w ostatni wyznaczony dzień. Tekst na zaplecze dostałem więc po 11 dniach … Jeden z użytkowników, który dodał komentarz pod artykułem opisującym SEOTXT napisał, że trzeba dłużej poszukać copywritera, u którego możemy później stale zamawiać dobre teksty. Faktycznie może to być jakieś rozwiązanie, jednak osobiście wolę od początku dostawać teksty, które będą miały satysfakcjonującą jakość.

Po szczegóły zapraszam bezpośrednio do artykułów, w których opisywałem poszczególne platformy/firmy.

SEO Copywriting

[kkstarratings]