Pozycjonowanie Sklepu Internetowego

Rozwój E-commerce

POZYCJONOWANIE E-COMMERCE

Etapy współpracy

Oferta i nawiązanie współpracy

Krok pierwszy to przygotowanie oferty i ustalenie warunków współpracy. Przeanalizujemy twój sklep i wybierzemy konwertujące słowa kluczowe, po to, aby twój biznes czerpał jak największe zyski z wyników organicznych. Jesteśmy nastawieni na efekty, dlatego też zaproponujemy Ci taki model współpracy, który będzie dla Ciebie korzystny.

Audyt SEO

Na samym początku współpracy dokładnie przeanalizujemy sklep, wyciągniemy wnioski i przygotujemy dokument mający na celu poprawę błędów oraz przystosowanie sklepu do pozycjonowania. Jest to jeden z najważniejszych elementów współpracy. Wprowadzenie zmian z audytu SEO zapewni pierwsze efekty, a w połączeniu z pozostałymi działaniami związanymi z pozycjonowaniem zagwarantuje stale zwiększającą się widoczność sklepu w wyszukiwarce.

Analiza profilu linków

Przeanalizujemy profil linków i sprawdzimy, czy przypadkiem do sklepu nie prowadzą szkodliwe linki. Jeśli takowe znajdziemy, przygotujemy plik z linkami i zgłosimy je do usunięcia.

Linkbuilding

W trakcie całego procesu pozycjonowania będziemy regularnie budować profil linków Twojej witryny. Zdobywane linki ze starannie wyselekcjonowanych miejsc zapewnią wzrost widoczności sklepu w wyszukiwarce oraz pozwolą na uzyskanie wysokich pozycji na kluczowe dla Ciebie frazy.

Raport

Z każdego miesiąca współpracy otrzymasz od nas szczegółowy Raport SEO, zawierający informacje o stanie widoczności witryny w wyszukiwarce, ruchu, pozyskanych linkach oraz działaniach, które podjęliśmy w celu wypozycjonowania sklepu.

Projekty rozwojowe

W trakcie współpracy będziemy proponować różnego rodzaju projekty rozwojowe, które pozwolą na poszerzenie widoczności strony w wyszukiwarce. Ich realizacja zapewni jeszcze większy wzrost widoczności, co przełoży się na czerpanie dodatkowych korzyści z wyników organicznych.

Efekty współpracy

Proces optymalizacji i pozycjonowania sklepów internetowych jest bardzo złożony, a wpływ na efekty ma wiele przeróżnych czynników. Pierwsze efekty współpracy będziesz w stanie zauważyć już po około 3 miesiącach. Nie znaczy to jednak, że przez trzy miesiące będziemy w stanie kilkukrotnie zwiększyć Twoją widoczność w wyszukiwarce. Tylko stała i regularna praca nad pozycjonowaniem pozwala na osiąganie coraz to lepszych wyników przekładających się na zyski.

Nie musisz być liderem w branży, aby zacząć przygodę z pozycjonowaniem. Każdy sklep internetowy może się rozwijać i regularnie poszerzać horyzonty. SEO będzie idealnym rozwiązaniem, aby już od samego początku budować napęd dla Twojego biznesu. Pamiętaj, że ruch i przychody z wyników organicznych to w wielu przypadkach 50-80% całkowitych dochodów generowanych ze sprzedaży internetowej.

Nasze doświadczenie w branży pozycjonowania i optymalizacji sklepów internetowych pozwala na dobranie idealnej strategii nie zależnie od branży, w której działasz. Stale pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze mocniej walczyć o wygraną dla Twojego biznesu. Do tej pory zajmowaliśmy się zarówno stronami firmowymi, jak i sklepami znanymi w całym kraju. Pozycjonowaliśmy i optymalizowaliśmy strony oraz sklepy zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym.

Główne zalety pozycjonowania sklepu:

Większa widoczność:

Pozycjonując sklep zyskasz większą widoczność w wyszukiwarce Google, a co za tym idzie coraz to większa ilość użytkowników będzie w stanie Cię znaleźć.

Większy ruch:

Większa widoczność = większy ruch. Pomnożysz w ten sposób szanse na zwiększenie sprzedaży.

Większa sprzedaż:

Głównym celem pozycjonowania sklepu jest zwiększenie sprzedaży. Generując większą widoczność i większy ruch zapewnisz sobie szanse na pomnożenie sprzedaży.

Rozwój biznesu:

Jeśli osiągniesz większą sprzedaż w sklepie internetowym będziesz w stanie rozwinąć swój biznes. Oczywiście również wtedy będziemy razem z Tobą, zapewniając Ci wsparcie i poszerzanie uzyskanych dotychczas efektów.

Dobór słów kluczowych - fundamenty pozycjonowania

Słowa kluczowe możemy podzielić na 3 rodzaje: frazy główne, frazy relatywne oraz frazy długiego ogona (Long Tail). Każdy rodzaj ma przypisane cechy, które są bardzo istotne i mają ogromny wpływ na późniejszą sprzedaż. Przykładem frazy głównej może być fraza “zegarek”. Osoba, która wpisuje taką frazę w Google może mieć przeróżne cele. Z tego też względu frazy główne cechują się bardzo niską konwersją, a czas i nakład pracy na zdobycie satysfakcjonującej pozycji na taką frazę jest ogromny. Krótko mówiąc są to frazy nieopłacalne dla sklepu internetowego.

Drugim rodzajem są frazy relatywne, które składają się z conajmniej dwóch słów. Przykład: “zegarek męski”. Jest to już fraza, która cechuje się wyższą konwersją od frazy głównej. Wymaga ona również dużego nakładu pracy, lecz z fraz relatywnych będziemy mogli czerpać dużo większą konwersję w porównaniu do fraz głównych.

Trzecią kategorią są wspomniane wyżej frazy długiego ogona. Składają się one z 3 i więcej słów. Przykład: “zegarek męski czarny casio”. Osoba, która wpisuje takie słowo kluczowe w wyszukiwarkę szuka już bardziej sprecyzowanych wyników, które będą zgodne z jej upodobaniami. Z tego też względu frazy długiego ogona cechują się wysoką konwersją. Są to jedne z najbardziej opłacalnych słów kluczowych dla sklepów internetowych.

Podczas dobierania słów kluczowych skupiamy się przede wszystkim na frazach relatywnych oraz frazach długiego ogona. Dzięki nim jesteśmy w stanie nawet kilkakrotnie zwiększyć dotychczasowo osiągany przychód z wyników organicznych. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to najskuteczniejszy i najszybszy sposób osiągnięcia wyznaczonych celów.

Korzystamy z najlepszych narzędzi dostępnych na rynku:

Jako jedni z nielicznych na rynku posiadamy autorskie narzędzia wspomagające analizę witryny.

Dzięki nim Audyt SEO od WolfBrothers jest jeszcze dokładniejszy, a co za tym idzie po wdrożeniu pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników w wyszukiwarce.

Zamów wycenę SEO dla sklepu internetowego:

WolfBrothers

WolfBrothers sp. z o.o.

ul. Płk. Dąbka 8/307, 30-732 Kraków
NIP 6793194923
REGON 38530495400000

Paweł Bugno: +48 516 790 542 / pawel@wolfbrothers.net

Kamil Sasuła: +48 889 793 818 / kamil@wolfbrothers.net

*Przekazane dane będą wykorzystane jedynie do udzielenia odpowiedzi.

wysyłka w woocommerce
Paweł Bugno

Wtyczki wysyłkowe do WooCommerce

WooCommerce jest darmowym dodatkiem do WordPressa, który umożliwia nam przekształcenie zwykłej strony w sklep internetowy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest mnogość dostępnych wtyczek, które pozwalają

Czytaj więcej »

BLOG

Dawka wiedzy

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego bloga, gdzie dzielimy się wiedzą na temat SEO oraz projektowania witryn internetowych!

Shopping Basket