all-in-one-wp migration

Przenoszenie strony na nowy serwer/domenę – WordPress

Przenoszenie strony na WordPressie jest niezwykle prostym zabiegiem, jeśli wiemy z jakich wtyczek skorzystać. Przy ręcznym kopiowaniu plików może wystąpić po drodze mnóstwo problemów. Taka metoda zajmuje również wiele czasu. Zobacz jak szybko i bezproblemowo przenieść całą stronę na WordPressie na inny serwer oraz domenę, za pomocą wtyczki All-in-One WP Migration.

All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration jest wtyczką, która pozwala na przeniesienie całej strony na WordPressie na inny serwer oraz domenę. Wtyczka jest prosta w obsłudze i nie wymaga zaawansowanej konfiguracji. Przenosi zarówno bazę danych jak i media, wtyczki, szablony oraz ustawienia. Możemy ją wykorzystać również do stworzenia kopii zapasowej naszej strony. Oczywiście podobnych wtyczek jest wiele, także All-in-One WP Migration nie jest jedyną, która umożliwia taką migrację.

Jak przenieść stronę na WordPressie na inny serwer/domenę za pomocą All-in-One WP Migration

Po instalacji wtyczki będzie ona widniała w lewym panelu jako osobna zakładka:

allinone

Opcje wtyczki pozwalają na export, import oraz tworzenie kopii zapasowej naszego wordpressa:

opcje all in one

Jeśli chcemy przenieść konkretną stronę na inny serwer oraz domenę, wystarczy zainstalować wtyczkę All-in-One WP Migration oraz przejść do sekcji Export. Będziemy tam mieli możliwość stworzenia pliku z kopią strony i wyeksportowania go do pliku czy na FTP, do dysku Google itd.

eksport all in one

Osobiście korzystam z exportu do pliku, czyli opcji pierwszej.

Po kliknięciu „File” rozpoczyna się etap tworzenia kopii:

proces eksportu

Po zakończeniu zobaczymy okno, z którego będziemy mogli pobrać plik na dysk:

okno pobrania pliku

Na tym etapie kończymy eksportowanie. Na docelowym serwerze instalujemy nowego, czystego WordPressa oraz od razu wtyczkę All-in-One WP Migration. Tym razem zależy nam na zaimportowaniu pliku. Wchodzimy więc w zakładkę Import oraz wybieramy importowanie z pliku:

import

Kolejno znajdujemy na dysku wyeksportowany wcześniej plik oraz importujemy go.

import plikow

Po załadowaniu się pliku wyskoczy nam ostrzeżenie, że proces może zamienić bazę danych, media i pozostałe pliki oraz aby upewnić się, że posiadamy kopie zapasową strony. Importujemy stronę na czystą wersję WordPressa, więc nie potrzebujemy jej kopii zapasowej. Przechodzimy więc dalej klikając „Proceed”:

all in one zakonczenie

Ostatecznie otrzymamy informację o pozytywnie zakończonym imporcie.

all-in-one-zakonczenie-aktualizacja

W punkcie pierwszym klikamy na „Permalinks Settings”. Wyskoczy nam nowa karta, w której będzie trzeba zaktualizować bazę danych:

aktualizacja-bazy-danych

Po jej aktualizacji możemy zalogować się do WordPressa. W ten oto prosty sposób jesteśmy w stanie przenieść całą stronę na nowy serwer oraz domenę. Wtyczka nie wymaga od nas zamiany adresów w bazie danych. Wszystko robi za nas.

[kkstarratings]