przyjazne adresy url

Przyjazne adresy URL – WordPress

Przyjazne adresy URL to podstawa optymalizacji każdej strony internetowej. To jak wygląda adres URL nie jest bez znaczenia, a już z pewnością z punktu widzenia SEO. Warto zadbać o wygląd swoich adresów URL, a zyska na tym zarówno wygląd wizualny strony jak i jej pozycja w wynikach wyszukiwania. Prowadząc stronę na WordPress’ie mamy bardzo ułatwione zadanie.

Ustawienie przyjaznych adresów URL

Przede wszystkim po stworzeniu strony musimy skorzystać z wewnętrznej opcji jaką daje nam ten system CMS, którą znajdziemy w:

[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]

Ustawienia > Bezpośrednie odnośniki
[/dropshadowbox]

bezpośrednie odnośniki wordpress

W “Bezpośrednich odnośnikach” warto wybrać nazwę wpisu, czyli:

struktura URL

Dzięki tej opcji nasze adresy URL będą automatycznie generowane z tytułu wpisu lub nowo utworzonej strony. Oczywiście w razie potrzeby adres ten możemy modyfikować. Pojawia się on zaraz pod tytułem wpisu lub strony i właśnie tam możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał. W przypadku tego wpisu wygląda to tak:

przyjazne-adresy-url

Klikając “Edytuj” jesteśmy w stanie zmodyfikować adres URL. Oczywiście możemy to również wykonać przy pomocy różnych wtyczek oferujących nam ustawienia związane z SEO.

Dlaczego warto dbać o przyjazne adresy URL?

Przede wszystkim popatrzmy na to od strony wizualnej. Z pewnością ładny i czytelny adres URL będzie lepiej odbierany przez użytkowników (oraz przez roboty).

Zamiast na adres z końcówką typu: /231.?@#$@!adres-url2wsfg%=edi

Postawmy na adres z końcówką typu: /przyjazne-adresy-url-wordpress

Warto także pamiętać o tym, aby w adresie URL postarać się zamieścić główne słowo kluczowe.

A jakie adresy URL ma twoja strona internetowa?

[kkstarratings]