seotxt

SEOTXT – Opis i test platformy do zamawiania treści

Ostatnio na blogu opisywałem już platformę do zamawiania treści – textbookers. Tym razem jednak przyjrzymy się nieco innej – seoTXT, która również pozwala na zamówienie tekstów zarówno na potrzeby SEO, jak i wysokich jakościowo artykułów. W ofercie ma jeszcze kilka innych rodzajów tekstów, lecz o tym już za chwilę.

Co wyróżnia seoTXT?

W przypadku seoTXT nie mamy określonych cen od 1000 zzs za dany rodzaj tekstu. Tutaj copywriterzy sami ustalają swoje stawki określając je w punktach. Jeden punkt na seoTXT kosztuje 1,23zł brutto. Stawki za teksty są naprawdę przeróżne i wszystko zależy od ustaleń narzuconych przez konkretnego copywritera.

Oprócz samej stawki za 1000zzs copywriter ustala między innymi czas, w którym jest w stanie wykonać zlecenie, a także procentową ilość zwrotu punktów, w przypadku niedotrzymania terminu zlecenia. Tutaj w ramach wyjaśnienia, jeśli copwyriter nie zdąży, a ma określoną 100% gwarancję zwrotu to otrzymamy w takim przypadku tekst za darmo. Ilość zwrotu zależy od copywritera. Zdecydowanie przodują tutaj 100% gwarancje, lecz zdarzają się również 70%, 60% czy 0%.

Dodatkowo będziemy w stanie wybrać copywritera, który pisze teksty dla osób powyżej 18 roku życia.

Bardzo przydatną tabelą może okazać się ocena copywritera. Na jej podstawie będziemy mogli wyłonić najlepszego według ocen innych użytkowników seoTXT.

Rodzaje tekstów na seoTXT

Serwis oferuje nam 7 różnych rodzajów tekstów, które możemy zamówić. Są to teksty z kategorii:

  • Jakość zapleczowa
  • Jakość premium
  • Teksty z synonimami
  • Opisy do katalogów
  • Opisy produktów
  • Komentarze i opinie
  • Unikalne przepisywanie

rodzaje tekstów seotxt

Po wybraniu interesującego nas rodzaju tekstu wyświetlona nam zostanie tabelka, w której to będziemy w stanie uzupełnić szczegóły dotyczące zlecenia:

szczegóły zamawiania seotxt

Wybieramy ilość tekstów, ilość znaków na tekst, język (do wyboru mamy język polski i angielski) oraz zaznaczamy +18, gdy tekst ma posiadać treści dla dorosłych. Niżej mamy okienko pozwalające na dodanie szczegółowego opisu zlecenia. Po kliknięciu „Dodaj zlecenie” przejdziemy do wyboru copywritera. Pod zleceniem pojawi nam się lista copywriterów, którzy mogą zająć się tym zleceniem.

Jednak nie jest to jedyny sposób zamówienia. Możemy skorzystać z zakładki Copywriterzy – Szukaj copywritera i najpierw wybrać osobę, która ma zrealizować dla nas zlecenie. W zakładce tej znajdziemy tak zwaną kartę pracownika. W niej będziemy mogli dodać zlecenie, przeczytać informacje o pracowniku lub zobaczyć jego przykładowe teksty oraz opinie klientów. Wszystkie te elementy mogą się bardzo przydać podczas doboru odpowiedniego dla nas copywritera.

Zakładka Twoje zlecenia w seoTXT

Zakładka “Twoje zlecenia” pozwala podglądnąć zlecenia oczekujące, czy w trakcie realizacji. Znajdziemy w niej również miejsce, w którym zawarty jest zbiór zakończonych tekstów do potwierdzenia, a także zakończonych już potwierdzonych. Zakładka udostępnia archiwum, w którym to mamy dostęp do wszystkich archiwalnych zleceń.

twoje zlecenia seotxt

Podsumowanie seoTXT

Podsumowując platforma seoTXT jest bardzo intuicyjna i dostarcza wiele opcji, które z pewnością są pomocne przy wyborze copywritera. Określone są jasne warunki, czy czas realizacji zlecenia co jest zdecydowanie plusem.

Na potrzeby artykułu zamówiłem dwa teksty – jeden jakości zapleczowej, drugi premium na temat „Czy warto pozycjonować sklep internetowy?”. Tekst jakości zapleczowej posiada 1000zzs, a tekst jakości premium 2000 zzs.

Jeśli chodzi o wybranych przeze mnie pracowników:

Tekst jakości zapleczowej: Pracownik posiada ocenę ogólną: 5.49/6 z 703 ocen oraz ocenę związaną z terminowością: 99.94% z 1565 zleceń oddane w terminie.

Tekst jakości premium: ocena ogólna pracownika to 5.53/6 z 78 ocen, a ocena terminowości: 100% z 426 zleceń oddane w terminie.

Ocenę faktycznej jakości zleconego tekstu pozostawię Wam 🙂 dajcie znać w komentarzach co myślicie:

Tekst jakości zapleczowej:

Czy warto pozycjonować sklep internetowy?

Zakupy w Internecie robi coraz liczniejsze grono klientów, w związku z czym liczba sklepów internetowych rośnie praktycznie z dnia na dzień. Ich ilość, czyli tak naprawdę wzrost konkurencji, sprawia, że pozyskanie nowych klientów staje się coraz trudniejsze. Powstaje zatem pytanie: w jaki sposób wyprzedzić konkurencję i tym samym zwiększyć swoje zyski? Odpowiedź jest prosta: należy zdecydować się na profesjonalne pozycjonowanie sklepu internetowego. Tylko dzięki niemu bowiem, możemy liczyć na lepsze rezultaty.

Właściwe pozycjonowanie sklepu internetowego oraz ciągłe monitorowanie tego procesu, pozwala na uzyskanie znacznie lepszej pozycji naszej witryny w wynikach wyszukiwania Google na konkretne słowa kluczowe. Wyższa pozycja to natomiast znacznie poszerzone grono klientów trafiających na stronę. Poprawie ulega również ruch na stronie oraz współczynnik konwersji, a to jak wiadomo prowadzi do szybkiego wzrostu osiąganych zysków. Dlatego też, nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o wypozycjonowaniu swojego sklepu internetowego, gdyż takie działania może nam tylko pomóc.

Tekst jakości premium:

Czy warto pozycjonować sklep internetowy?

Sklepy internetowe są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, pozwalają na wygodne zakupy z każdego miejsca bez ograniczeń związanych z dostępnością marki w danym mieście. Jest ich więc coraz więcej. Co mogą zrobić właściciele takich sklepów, by pozyskać klientów? Czy pozycjonowanie jest dobrym rozwiązaniem?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zbiór celowych działań, których celem jest zamieszczenie strony na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych, a co za tym idzie pozyskanie nowych odbiorców. Bowiem większość internautów po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę przegląda wyłącznie pierwszą stronę propozycji. Wynika z tego, że im wyżej serwis znajduje się choćby w popularnych Google tym większa szansa na zdobycie przez niego popularności.

Zalety pozycjonowania

Jedną z największych zalet pozycjonowania jest to, że osoby trafiające do sklepu z konkretnych haseł w dużej mierze są grupą docelową marki. Hasła, na które pozycjonuje się sklepy powinny być jak najbardziej związane z branżą oraz asortymentem. Innym argumentem przemawiającym za pozycjonowaniem jest to, że internauci trafiają do sklepów przeważnie z wyszukiwarek internetowych. Większość reklam na innych serwisach jest zbyt natrętna i tylko zniechęca do odwiedzenia strony, podczas gdy dzięki wyszukiwarkom trafiamy tylko na to na co chcemy trafić. Istotne jest również to, że strony znajdujące się wyżej w Google cieszą się większym zaufaniem. Osoby korzystające z wyszukiwarek uważają tego typu serwisy za bardziej profesjonalne. Samo pozycjonowanie nie jest natrętną ani drogą reklamą. Większość klientów nawet nie zdaje sobie sprawy z zabiegów mających na celu podniesienie pozycji strony. Koszty pozycjonowania i monitorowania jego wyników są znacznie niższe niż te, które muszą ponosić tradycyjne sklepy choćby na banery reklamowe.

Mając sklep internetowy warto wypróbować pozycjonowania. Efekty takich działań można zaobserwować po krótkim czasie. Nic innego nie przyniesie takiego ruchu na stronie jaki dają wysokie miejsca w wyszukiwarkach internetowych. Nie inaczej jest w przypadku sklepów online.

SEO Copywriting

[kkstarratings]