serpmojo monitoring pozycji

SERPmojo – monitoring pozycji na smartfonie

Regularne monitorowanie pozycji słów kluczowych to podstawa w ocenie efektywności działań związanych z SEO oraz pozycjonowaniem stron. Każdy pewnie słyszał o monitoringach pozycji takich jak cmonitor, Webpozycja, Stat4seo czy SeoStation. Jednak istnieją również aplikacje pozwalające na monitoring słów kluczowych na naszym smartfonie.

SEO SERPmojo – Rank Tracker

SERPmojo to aplikacja na smartfony, która w wersji darmowej pozwala na codzienny monitoring pozycji słów kluczowych. Aplikacja daje możliwość śledzenia nielimitowanej ilości stron oraz nielimitowanej ilości słów kluczowych. Możemy także sprawdzać historię dla wszystkich śledzonych słów kluczowych.

Jak to działa?

Aplikacja wyszukuje pozycje słów kluczowych w wyszukiwarce Google, Yahoo oraz Bing. Przy dodawaniu projektu oraz słów kluczowych możemy zaznaczyć wyszukiwarki, które nas interesują. Po dodaniu projektu będziemy w stanie nadal edytować wyszukiwarki, na których aplikacja ma sprawdzać pozycje.

Podczas dodawania nowego projektu wybieramy kraj, w którym apka ma sprawdzać pozycje – i tutaj kolejny plus dla SERPmojo – dostępne są setki krajów. Nie będzie więc problemem sprawdzanie wyników dla Polski, Angli, Rosji, czy może Puerto Rico, San Marino, Albanii i innych…

Aplikacja bierze pod uwagę 100 pierwszych wyników z Google, 50 w Yahoo oraz 50 w Bing. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i nikomu nie sprawi problemów. Świetną funkcją jest możliwość eksportu wyników do pliku CSV, XLS oraz JSON.

Aplikacja automatycznie sprawdza słowa kluczowe każdego dnia po jej uruchomieniu. W wersji PRO sama będzie odświeżać wyniki bez konieczności uruchomienia. Zdecydowanie na minus jest długi czas oczekiwania na pobranie wyników.

Po kliknięciu w słowo kluczowe zostaniemy przeniesieni do wykresu przedstawiającego zmiany pozycji frazy.

SERPmojo pobieranie i wybór języków

SERPmojo, a dokładność sprawdzania pozycji

Tutaj miłe zaskoczenie. Szczerze mówiąc już podczas instalowania aplikacji myślałem, że pomiary nie będą zbyt dokładne. Okazało się zupełnie na odwrót. Aplikacja sprawdza pozycje bardzo dokładnie i wyniki nie odbiegają od rzeczywistych – przynajmniej na tych kilkudziesięciu frazach, które sprawdzałem.

Czy SERPmojo będzie dla mnie wystarczające?

Powiem tak – dla osób, które monitorują słowa kluczowe w setkach czy tysiącach na pewno nie, jednak dla osób, które np. są zainteresowane kilkudziesięcioma słowami kluczowymi jak najbardziej aplikacja się sprawdzi.

Dla tych, którzy mają większe wymagania aplikacja może posłużyć jako dodatkowy monitoring dla wybranych najważniejszych słów kluczowych, jeśli przykładowo nie mają dostępu do komputera, a chcą na szybko sprawdzić sobie aktualne pozycje.

SERPmojo – cena

Serpmojo pobieranie

Aplikacja jest darmowa i funkcje, które w takiej wersji się znajdują są dla mnie wystarczające. Jednak jeśli ktoś chce, aby SERPmojo stało się jego stałym monitoringiem słów kluczowych może wykupić sobie wersję PRO za 21,79zł. Wtedy aplikacja sama będzie automatycznie odświeżać pozycję słów kluczowych bez konieczności uruchomienia monitoringu poprzez uruchomienie aplikacji. Cena za wersję PRO nie jest ceną abonamentową, jak zwykle to występuje w tradycyjnych monitoringach słów kluczowych. Tutaj wystarczy zapłacić raz.

SERPmojo możemy pobrać w sklepie Play i od razu dodać do aplikacji swój pierwszy projekt. Miłego testowania 🙂

[kkstarratings]