portale spolecznosciowe

Social Media na WordPress’ie – Polecane wtyczki

Prowadząc własną stronę internetową lub bloga na WordPressie w końcu przyjdzie taki czas, w którym będziemy chcieli pozyskiwać ruch także z social media. Założymy więc fanpage na Facebooku czy konto na LinkedIn itp. Wraz z tym warto pokazać użytkownikom wchodzącym na naszą stronę www, że nasze profile w social mediach istnieją. Dzięki temu będą mogli oni na bieżąco być informowani o nowościach również na swoich kontach.

Obecnie sam posiadam dwie wtyczki, które pozwalają na zachęcenie użytkownika do polubienia strony na Facebooku, udostępnienia jej lub poszczególnych wpisów. Mowa o udostępnianiu nie tylko na facebooku, ale również na linkedin, twitter czy google+ oraz innych portalach.

AddToAny Share Buttons – Udostępnianie wpisów w portalach społecznościowych

AddToAny Share Buttons jest wtyczką, która umożliwia użytkownikom szybkie udostępnienie wpisu na portalach społecznościowych. AddToAny Share Buttons wyróżnia rozbudowana możliwość konfiguracji, dzięki której na pewno dostosujemy wygląd wtyczki do naszych upodobań oraz idealnie wpasujemy ją w motyw naszej strony.

Po instalacji wtyczkę znajdziemy w Ustawienia -> AddToAny.

Na karcie “Standard” wtyczki ustawimy wielkość ikon, buttony, dodamy button uniwersalny jeśli zachodzi taka potrzeba, ustawimy nagłówek, położenie czy skonfigurujemy wtyczkę według dodatkowego kodu CSS lub JavaScript.

Wtyczka daje możliwość wyboru naprawdę ogromnej ilości portali:

wybór portali społecznościowych

Ustawienie miejsca wyświetlania wtyczki także nie będzie sprawiało problemu:

ustawienie położenia addtoany

Na screenach są przedstawione moje własne ustawienia, dzięki którym uzyskałem taki efekt:

efekt add to any

Dzięki tej wtyczce użytkownicy będą mogli bardzo szybko udostępnić na swoich kontach wpis prosto z bloga.

Facebook Widget – Widget do “lajkowania” z sidebara

Kolejna wtyczka, którą warto się zainteresować to Facebook Widget. Wtyczka ta pozwoli nam umieścić dodatkowy widget w sidebarze zachęcający do polubienia naszej strony na Facebooku.

Facebook widget

Po zainstalowaniu wtyczki będzie ona widniała w liście widgetów. Gdy dodamy ją do sidebara będziemy mogli ustawić konfigurację:

Konfiguracja facebook widget

Możemy śmiało testować różne konfiguracje i dostosować wtyczkę do naszych potrzeb.

LinkedIn – Odznaka twojego profilu publicznego

Tym razem nie mówimy o wtyczce do WordPressa, jednak w bardzo prosty sposób będziemy w stanie dodać na stronę „Odznakę profilu publicznego” od LinkedIn.

Aby utworzyć odznakę przechodzimy na swoje konto na LinkedIn, edytujemy profil publiczny, a w nim na dole z prawej strony będziemy mieć opcję:

Odznaka profilu na LinkedIn

Po przejściu w „Stwórz odznakę profilu publicznego” zostaniemy przeniesieni do krótkiej instrukcji i konfiguracji.

Krok pierwszy to zaimplementowanie skryptu na naszej stronie. Jeśli wiemy, że odznakę wstawimy w sidebar i będzie ona widniała na każdej naszej podstronie to musimy podany przez LinkedIn skrypt umieścić w pliku header.php w sekcji <head>.

Krok drugi to jedynie skonfigurowanie wyglądu odznaki. Mamy do wyboru dwa rodzaje odznaki – jeden przeznaczony do umieszczenia w głównym kontenerze strony, a drugi do osadzenia w sidebarze. LinkedIn pozwala na wybranie dwóch wersji kolorystycznych – jasnej i ciemnej:

wybór wersji kolorystycznej odznaki linkedin

W obydwu przypadkach wybieramy również rozmiar, który nas interesuje, a kolejno kopiujemy podany przez LinkedIn kod. Możemy wkleić go w dowolnym miejscu na stronie, czy w sidebarze.

Jeśli chcemy umieścić kod w sidebarze to z dostępnych widgetów wybieramy „Tekst” i w nim przechodzimy na opcję edytora tekstowego, gdzie wkleimy kod pobrany z LinkedIn:

edytor tekstowy dodawanie linkedin

Po zapisaniu nasza „odznaka” będzie widniała w wybranym przez siebie miejscu.

Aktualnie nie korzystam z odznaki od LinkedIn, lecz być może w najbliższym czasie zaimplementuje ją na stałe w moim WordPressie 🙂

Polecam wykorzystanie tych lub innych wtyczek na swoich stronach oraz tym samym umożliwianie szybkiego udostępniania wpisów innym użytkownikom prosto ze strony internetowej. Jest to wygodne i może zapewnić nam dodatkowy ruch na stronie płynący z portali społecznościowych.

[kkstarratings]