tekstia

Tekstia.pl – test firmy oferującej copywriting

Nie tylko platformy do zamawiania tekstów liczą się na rynku. Przetestujmy copywriterów, którzy są w stanie dostarczyć nam teksty różnej jakości. Pod lupę bierzemy firmę Tekstia. W ofercie posiada nie tylko teksty – lecz zacznijmy od początku.

Co oferuje Tekstia?

Z zakresu SEO Copywritingu mamy do wyboru:

 • Teksty do zaplecza
 • Opisy produktów
 • Content Marketing
 • Posty na fora
 • Meta tagi
 • Social media

Inne rodzaje tekstów to:

 • Teksty na WWW
 • Storytelling
 • Oferty
 • Mailing
 • Hasła i slogany
 • Scenariusze

Strona nie posiada panelu zamówienia, w którym będziemy mogli od razu zapłacić za tekst. Możemy skontaktować się z firmą w celu zamówienia tekstu. Niejednokrotnie spotkałem się z takim rozwiązaniem – czasami jest to problematyczne bowiem na wycenę trzeba czekać dość długo. W tym przypadku odpowiedź dostałem po około 3 godzinach co jest satysfakcjonującym czasem.

Z usług Tekstia korzystałem już wcześniej więc nie jest to tylko jednorazowe zamówienie. Kontakt z firmą jest bardzo dobry i szybko oraz szczegółowo jesteśmy w stanie ustalić szczegóły zamówienia.

Na potrzeby artykułu zamówiłem dwa teksty – jeden to tekst na zaplecze na 1000 znaków oraz tekst wysokiej jakości na 2000 znaków. Obydwa na temat: Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Cena za 1000 zzs tekstu zapleczowego: 10 zł brutto

Cena za 1000 zzs tekstu wysokiej jakości: 20 zł brutto

Oprócz różnego rodzaju artykułów Tekstia posiada w ofercie tworzenie stron internetowych – jednak tego nie testuję ? interesuje mnie jakość usług związanych z tekstami.

Nie pozostaje nic innego jak przedstawić próbkę zamówionych tekstów:

Tekst zapleczowy:

Posiadając własną stronę internetową, być może zastanawiałeś się co zrobić, aby była częściej odwiedzana przez internautów. Szukając odpowiedzi na to pytanie, trafiłeś na SEO. Poczytałeś nieco na jego temat i już wiesz, że chodzi o pozycjonowanie strony www. Czy jednak warto pozycjonować stronę internetową? Czy taka inwestycja daje gwarancję uzyskania oczekiwanych efektów?

Solidnie wykonane pozycjonowanie stron www – prowadzone przez doświadczoną firmę, która może się pochwalić sukcesami w swojej branży, daje duże prawdopodobieństwo wejścia strony do czołówki wyników wyszukiwania. Nie jest to jednak regułą. Jeśli pozycjonowana domena została przez nas przejęta, a jej historia nie jest do końca pozytywna (bo np. pod tym adresem działała strona typu warez), pozycjonowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Powodem będzie filtr, który Google nałożyło na tę domenę. Zaleca się zatem, aby przed rozpoczęciem pozycjonowania, dokładne przeanalizować stronę, wykonując jej solidny audyt seo.

Dopiero po jego przeprowadzeniu, dowiemy się czy warto pozycjonować stronę internetową. Oczywiste dla wszystkich powody są dobrze znane – lepsza zauważalność strony w wynikach wyszukiwania. Czasami jednak uzyskanie tego efektu wiąże się z kosztami niewspółmiernie wysokimi, w stosunku do oczekiwanych korzyści.

Tekst wysokiej jakości:

Dziś internet jest jednym z głównych źródeł wiedzy i informacji. Multum danych, które możemy znaleźć w sieci, nie ułatwia dotarcia do tych najbardziej dla nas przydatnych. Często jest tak, że wartościowa strona ginie na dalekich stronach, dając się wyprzedzić treściom słabszej jakości. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ktoś pomyślał o pozycjonowaniu, a kto inny o tym zapomniał.

Jakie korzyści daje pozycjonowanie stron www?

 • Lepsza widoczność w wyszukiwarce – pomyśl, które strony w wynikach wyszukiwania wydają Ci się najbardziej wartościowe? Oczywiście te, które znajdują się na kilku pierwszych miejscach lub pierwszej stronie. Pozycjonowanie ma właśnie sprawić, aby i Twoja strona znalazła się na takim miejscu. Zależnie od tego, jak liczna i silna jest konkurencja, na jakie frazy strona ma się wyświetlać oraz jak wartościowa treść została na niej opublikowana, pozycjonowanie może zajmować więcej lub mniej czasu.
 • Budowanie wizerunku – dla potencjalnych klientów ważna jest reputacja Twojej firmy. A tę można budować poprzez odpowiednio mocne zaakcentowanie strony w internecie. Oczywiście, efekt ten można uzyskać nie tylko przez pozycjonowanie, ale np. reklamy Ad Words. Decydując się jednak pozycjonować stronę internetową, można przysłowiowo upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a właściwie za jednym kosztem.
 • Umacnianie pozycji na rynku – strony widoczne na początku wyników wyszukiwania, wydają się być godniejszymi zaufania. Internauci w dużej mierze wierzą w nieomylność wyszukiwarki, jeśli chodzi o selekcjonowanie ważnych dla nich informacji. Dbając o pozycjonowanie swojej strony, automatycznie wyprzedzasz konkurencję, zwiększając szansę na sprzedaż.
 • Zwiększanie wartości domeny – jednym ze sposobów zarabiania na domenach, jest sprzedaż dobrze wypozycjonowanych adresów, o pożądanych nazwach. Taka domena może zostać wykupiona przez firmę, która umieści pod tym adresem swoją stronę firmową, zaplecze lub stronę typu landing page. Bardzo pożądane domeny, zajmujące wysokie pozycje, mogą osiągać cenę nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

Również tym razem ocenę jakości pozostawiam Wam. Przed nami jeszcze dwa testy, po których całość zostanie oceniona przeze mnie 😉

SEO Copywriting

[kkstarratings]