textbookers

TextBookers – Teksty SEO zawsze pod ręką

Współpraca z copywriterami jest nieodłącznym elementem związanym z SEO. Istnieją platformy, których zadaniem jest ułatwienie zamawiania tekstów. Sprawdźmy jedną z nich – TextBookers.

Skąd zamawiać treści?

Treści możemy zamawiać bezpośrednio u copywriterów lub na platformach, które skupiają copywriterów. Jeśli mamy już swoich zaufanych copywriterów to nie musimy martwić się o brak tekstów. Czasami jednak potrzebujemy czegoś na szybko, a wszyscy nasi copywriterzy są mocno zapracowani. Z pomocą mogą nam przyjść platformy do zamawiania tekstów jak np. Textbookers. Jakie możliwości daje nam ta platforma?

Textbookers pozwala na zamówienie Tekstów SEO oraz tekstów Wysokiej jakości.

Teksty SEO:

-Tekst preclowy (96h)

-Opis do katalogów (48h)

-Tekst zapleczowy (96h)

Wysoka jakość:

-Tekst tematyczny (96h)

-Opis produktu (96h)

-Tekst specjalistyczny (96h)

Co ważne teksty możemy zamówić w języku Polskim, Angielskim i Niemieckim. Jest to naprawdę bardzo fajna opcja – nie musimy szukać specjalnie copywriterów, którzy piszą w takich językach – wszystko mamy w jednym miejscu.

Jak to wygląda cenowo?

Teksty w języku polskim:

Rodzaj tekstu Cena za 1000zzs/brutto
Teksty SEO – tekst zapleczowy 3,44 zł
Teksty SEO – tekst preclowy 2,09 zł
Teksty SEO – opis do katalogów 2,58 zł
Wysoka jakość – tekst tematyczny 6,76 zł
Wysoka jakość – tekst specjalistyczny 14,76 zł
Wysoka jakość – opis produktu 3,94 zł

Teksty w języku angielskim i niemieckim:

Rodzaj tekstu Cena za 1000zzs/brutto
Teksty SEO – tekst zapleczowy 10,33 zł
Teksty SEO – tekst preclowy 7,13 zł
Teksty SEO – opis do katalogów 7,38 zł
Wysoka jakość – tekst tematyczny 17,71 zł
Wysoka jakość – tekst specjalistyczny 44,28 zł
Wysoka jakość – opis produktu 10,33 zł

Teksty możemy segregować w utworzonych przez siebie projektach. Przy zamówieniu dostępne jest pole, które umożliwia przypisanie tekstu do konkretnego projektu. Jest to dość użyteczna sprawa w przypadku, gdy zamawiamy spore ilości tekstów dla różnych stron i chcemy to sobie posegregować.

Panel zamówienia pozwala nam również na wybranie słowa kluczowego, wpisanie dodatkowych uwag dla copywritera, ustalenie ilości znaków oraz wybranie tematyki.

Textbookers panel zamówienia - teksty seo

Podczas dodawania zlecenia będziemy mogli wybrać copywritera, któremu chcemy przekazać zlecenie.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że teksty po polsku i angielsku zwykle przychodzą na czas. Problemem mogą okazać się teksty w języku niemieckim – niejednokrotnie zdarzało mi się, że musiałem powtarzać zamówienie 2-3 razy zanim ktoś napisał mi tekst.

Czy warto korzystać z Textbookers?

Textbookers to platforma, którą warto brać pod uwagę. Może nam się bardzo przydać w przypadku, gdy na szybko potrzebujemy tekstów, a aktualnie nasz copywriter jest zajęty i nie da rady napisać dla nas konkretnego tekstu. Ceny nie są wygórowane, a wręcz przeciwnie – oferowane stawki są atrakcyjne. Osobiście taka platforma nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej współpracy z copywriterem, lecz jako ratunkowa miejscówka do pozyskiwania treści sprawdza się dobrze.

Jeśli chodzi o jakość to w przypadku tekstów seo jest różnie. Raz otrzymuje dobry tekst, innym razem tekst, który nie nadaje się do niczego. Z tego właśnie względu wykorzystuję TextBookers jedynie w nagłych przypadkach.

Na potrzeby artykułu zamówiłem dwa teksty na 1000zzs – jeden z kategorii “Teksty seo” (tekst zapleczowy), a drugi z kategorii “Wysoka jakość” (tekst tematyczny). Ocenę ich jakości zostawiam Tobie 🙂

Temat tekstów: Czym są teksty SEO i do czego są potrzebne?

Tekst zapleczowy:

Seo to skrót oznaczający wszystkie czynności, których celem jest optymalizacja pozycji danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Z tego też względu teksty SEO pomagają bardzo dobrze wypozycjonować daną stronę internetową, dzięki czemu większe grono osób będzie mogło zapoznać się np. z ofertą świadczonych przez dane przedsiębiorstwo usług.

Do czego są potrzebne teksty SEO?

Takie teksty tworzy się przede wszystkim po to, aby daną stronę internetową odwiedziła jak największa liczba osób. W tekstach SEO umieszczane są bowiem słowa kluczowe, które mogą zostać przekształcone na odnośniki do strony internetowej, którą chce się wypromować. Dzięki temu zabiegowi wyszukiwarka internetowa umieszcza daną stronę na wyższym miejscu w wyświetlanych wynikach, co przekłada się oczywiście na zwiększoną liczbę jej odwiedzin. Niezwykle ważne jest jednak to, aby linki były umieszczone w odpowiednim miejscu, ponieważ w innym przypadku może to niestety odbić się negatywnie na danej witrynie internetowej.

 

Tekst tematyczny:

Teksty SEO, tworzone przez SEO copywriterów, to treści internetowe generowane w formie elektronicznej i umieszczane na różnorakich serwisach. Czym dokładnie są i na czym polega ich wartość?

O treściach tworzonych na zamówienie

Stron internetowych w sieci jest obecnie dużo więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu, stąd też i SEO copywriting jest coraz bardziej potrzebny. Aby zachęcić ludzi do odwiedzenia naszej konkretnej witryny, należy sprawić, by weszli oni właśnie na nią, a nie na tysiące innych, stworzonych wcześniej. Jak to zrobić? Należy wypozycjonować stronę, by pokazywała się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania. Takie działanie jest konieczne, ponieważ mało kto wpisując pożądaną frazę w wyszukiwarkę zadaje sobie trud, by przebrnąć przez więcej niż jedną stronę wyników wyszukiwania. Teksty SEO mają zatem zawierać odpowiednie natężenie najczęściej wyszukiwanych fraz w danej tematyce oraz odpowiadać wymogom konkretnej tematyki – dzięki temu będą skuteczne do wykorzystania przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron w sieci.

 

SEO Copywriting

[kkstarratings]