txt4seo grafika

TXT4SEO – Test agencji copywritingowej

Przed nami kolejny test agencji oferującej usługi związane z copywritingiem SEO – TXT4SEO. Przyjrzymy się zarówno ofercie agencji, jak i jakości oferowanych przez nią tekstów.

Co oferuje TXT4SEO?

Agencja TXT4SEO umożliwia realizację absolutnie dowolnego rodzaju tekstu. Wszystko zależy od opcji, którą wybierzemy, a standardowo na ich stronie internetowej mamy do wyboru 10 typów usług związanych z tekstami oraz dodatkowo opcję zamówienia indywidualnego, co jest niewątpliwie zaletą. Agencja przyjmie nietypowe zlecenia wyceniane indywidualnie.

Kontakt z firmą jest szybki i bezproblemowy – zarówno mailowo jak i telefonicznie.

W ofercie mamy:

  • Artykuły na bloga/tematyczne/poradnikowe – od 8 zł
  • Artykuły eksperckie – od 15 zł
  • Artykuły na zaplecze – od 5 zł
  • Opisy produktów – od 3 zł
  • Teksty na strony internetowe – od 20 zł
  • Opisy stron do katalogów – od 2 zł
  • Teksty z synonimami – od 7 zł
  • Prowadzenie fanpage – od 99 zł
  • Hasła reklamowe – od 70 zł
  • Treści w innych językach – od 6 zł (między innymi angielski, niemiecki, włoski, francuski, rosyjski)

Szczegóły dotyczące każdego z rodzajów tekstów znajdziemy tutaj: http://txt4seo.pl/zamow/

Zaletą oferty jest niewątpliwe fakt, że przy artykułach eksperckich istnieje opcja nielimitowanych poprawek. Oczywiście niektórzy „uparci” klienci mogą pewnie tą możliwość wykorzystywać w niezbyt miły dla agencji sposób, jednak mimo wszystko czasami zdarza się, że tekst nie do końca nam odpowiada i niektóre poszczególne elementy wymagają poprawy. W takim przypadku wiele firm wymaga dopłaty za wprowadzenie poprawek – tu będziemy mieli je gratis. Inną rzeczą wartą uwagi jest fakt, że w artykułach eksperckich zamawianych w TXT4SEO możemy liczyć na wypowiedzi ekspertów co niewątpliwie wzbogaca treść. Firma stara się zaproponować „coś więcej” przy każdej z oferowanych usług – np., w opisach produktów gratis przygotowuje opisy meta, a przy tworzeniu treści na stronę, układa propozycję rozłożenia treści na zakładki.

Interesująca jest również cena za artykuły na zaplecza – czyli to co pozycjonerów może bardzo zainteresować. Teksty dostępne są od 5zł za 1000 znaków. Agencja zapewnia, że otrzymamy tekst poprawny gramatycznie i bez błędów ortograficznych (oczywiście to wydaje się być naturalne, lecz zamawiałem wiele tekstów, które po otrzymaniu nie były poprawne gramatycznie). Co więcej teksty zapleczowe są tutaj sprawdzane przez korektora oraz otrzymamy grafikę do tekstu gratis. Możliwe jest też napisanie owych tekstów w różnych językach.

Oczywiście na próbę tak samo jak w poprzednich testach związanych z copywritingiem zamówiłem 2 teksty – jeden to tekst zapleczowy, drugi to artykuł ekspercki. Obydwa na temat:

Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Zamówione teksty zamieszczam poniżej. Muszę jednak dodać, że agencja TXT4SEO zaskoczyła mnie tym, że poradziła sobie z bardzo ciężką tematyką. W przeszłości korzystałem z usług tej agencji, tak samo jak w przypadku innych, których opis zamieszczałem na blogu. Zamawiałem teksty o tematyce związanej z dinozaurami, która w pisaniu z pewnością należy do tych trudniejszych. Mimo to jakość tekstów była świetna, zawierały one rzetelne i ciekawe informacje.

Standardowo ocenę jakości tekstów związanych z tematem pozycjonowania pozostawię Wam – piszcie w komentarzach co myślicie 🙂

Tekst zapleczowy – 1000 znaków:

Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Wiele osób, które prowadzą strony firmowe, promujące swoje biznesy, ignoruje bardzo ważny element. Chodzi o pozycjonowanie strony internetowej, czyli, w dużym skrócie proces, mający za zadanie zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Co daje pozycjonowanie? Wachlarz korzyści jest całkiem szeroki…

Skuteczna reklama

Na początek skupmy się na tym, że pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych i relatywnie tanich form reklamy. Promowanie się w wynikach Google na odpowiednie frazy powoduje dwie rzeczy. Po pierwsze – na naszą stronę dotrą dokładnie te osoby, które szukają proponowanych przez nas rozwiązań. Produktów, usług – lista może tu być bardzo długa.

Docieranie do klientów

Kolejny ważny element – pozycjonowanie wspomaga budowanie rozpoznawalności marki – poprzez witrynę internetową. A marka, która jest bardziej rozpoznawalna, wzbudza zaufanie i przykuwa uwagę (i przyciąga pieniądze) zainteresowanych klientów.

Pozycjonowanie strony internetowej można zlecić dziś wielu firmom. Istotne jest, aby wybierać te, które istnieją na rynku od kilku lat i mogą poszczycić się konkretnymi osiągnięciami. Mamy wówczas pewność, że zlecenie pozycjonowania będzie dobrą inwestycją.

 

Artykuł ekspercki – 4000 znaków:

Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Ilość użytkowników polskiego Internetu rośnie z roku nas rok. Według badań Gemius PBI w lipcu 2017 roku liczba ta wynosiła 26,5 mln internautów. Chcąc zwiększyć dochody swojego biznesu należy zadbać, by strona internetowa znalazła się wśród wyników wyszukiwania, by stała się zauważalna dla tak szerokiego grona odbiorców. Do tego właśnie służy pozycjonowanie, proces mający na celu zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Im wyższa pozycja, tym większa szansa, że użytkownicy odwiedzą daną stronę internetową. Jest to jedno z ważniejszych narzędzi nowoczesnego marketingu. Pozycjonowanie łączy strony internetowe z jej potencjalnymi klientami.

Tego typu działania marketingowe, nazywane ogólnie działaniami SEO, są bardzo brzemienne w skutkach i potrafią przynieść wiele pozytywnych efektów. Jakich? Odpowiedź w dalszej części tekstu.

Wymowne statystyki

Wyszukiwarki internetowe to dzisiaj główna metoda znajdowania informacji i witryn. Według badań (https://searchenginewatch.com/sew/study/2276184/no-1-position-in-google-gets-33-of-search-traffic-study) ponad 90% internatów nigdy nie sprawdza drugiej strony listy wyszukiwania, a 30% z nich wybiera jedynie pierwszy wynik w wyszukiwarce. Różnica pomiędzy pozycją 10, a 11 jest zasadnicza. Warto w tym miejscu przytoczyć kilka liczb odzwierciedlających ową przepaść. Pierwsza strona popularnej wyszukiwarki Google jest wyświetlana tuż po wpisaniu frazy i widzi ją każdy użytkownik. Każda składa się z 10 pozycji, które wcześniej uległy, wspomnianemu na wstępie, pozycjonowaniu. Druga strona – jak podają oficjalne statystyki – jest wyświetlana przez niespełna 6% osób korzystających z najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki. Wnioski są oczywiste – sukces gwarantuje obecność marki w dziesiątce kreujących pierwszą stronę. Wszystkie pozostałe stanowią najczęściej przypadkowy łut szczęścia. Jeśli witryna nie ma wysokiej pozycji, szanse na jej otwarcie drastycznie maleją. Co więcej, jej miejsce zajmują inne strony, których słowa kluczowe są identyczne. Mówiąc krótko, im lepsze pozycjonowanie, tym większa liczba odwiedzin na stronie.

Pozytywne skutki pozycjonowania

Wysoka pozycja przedsiębiorstwa (tudzież danej marki) w wyszukiwarce internetowej, przynosi szereg wymiernych korzyści. Choć są one zauważalne dopiero po upływie kilku dni, tygodni czasem miesięcy, to niewątpliwie jest to transakcja, która na dłuższą metę bardzo się opłaca. Pierwszym widocznym efektem jest powiększenie sprzedaży, zarówno produktów, jak i usług. Ponadto profesjonalne pozycjonowanie pozwala dotrzeć do określonej grupy potencjalnych klientów. O tym jak istotne jest określenie grupy docelowej i niszy rynkowej nie trzeba nikomu przypominać – są to podstawy przedsiębiorczości. Kolejnym walorem wynikającym z pozycjonowania strony jest budowa pozytywnego wizerunki marki, w przestrzeni internetowej, która w od wielu lat rozwija się najdynamiczniej spośród wszystkich mediów. Rozwój ten trwa już kilkanaście lat, a o jego początkach mówił w jednym z wywiadów ekspert, jeden z pionierów internetu – Maciej Kozłowski :

„Liderami działań, które miały doprowadzić do budowy sieci komputerowych w Polsce i połączenia ich z sieciami światowymi, byli fizycy i astronomowie. Wynikało to z ich mocnej pozycji naukowej na świecie – fizycy uczestniczyli w eksperymentach prowadzonych w największych laboratoriach świata (CERN w Genewie, DESY w Hamburgu), a astronomowie odwiedzali największe obserwatoria…”

Na koniec warto dodać, iż usługi związane z szeroko pojętymi działaniami SEO należą do jednych z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych form reklamy.

Wnioski i podsumowanie.

Działania związane z pozycjonowaniem wymagają chwili czasu i cierpliwości. Jest to stosunkowo żmudny proces, który powinien być prowadzony odpowiedzialnie, skutecznie i starannie. Istotną rolę odgrywa również bezpieczeństwo w sieci. Tak, czy inaczej liczy się przede wszystkim efekt finalny, który z pewnością przyniesie mnóstwo pozytywnych korzyści o charakterze długofalowym i pozwoli na znaczny rozwój danej marki.

SEO Copywriting

[kkstarratings]