white hat seo

White hat SEO vs Black hat SEO

Różnica między White hat SEO vs Black hat SEO polega na stosowaniu konkretnych technik pozycjonowania strony internetowej.

O konieczności pozycjonowania wie każdy, kto posiada swoją stronę www – szczególnie jeśli służy ona do celów sprzedażowych lub reklamowych. Ze względu na rosnące znaczenie wyszukiwarek takich jak Google, SEO jest dziś najważniejszą strategią marketingu internetowego. Wyszukiwarki określają pozycję stron w rankingach na podstawie algorytmów „propreitary”, których zasada działania jest tajna i ściśle strzeżona. Jednak i te algorytmy oparte są na pewnych znanych zasad. White hat SEO stara się stosować te zasady, aby poprawić pozycję strony wynikach wyszukiwarki. Różnica między Black Hat a White Hat odnosi się do tego, które z tych technik będą przez nas stosowane.

Black Hat SEO to techniki, które nie zostały zatwierdzone przez wyszukiwarki. White Hat to korzystanie z dobrych praktyk, zalecanych przez Google, w celu osiągnięcia wyższych pozycji w wyszukiwarkach

Technik Black Hat SEO to między innymi techniki stosowania różnych kombinacji słów kluczowych, używanie zamaskowanych i niewidocznych elementów na stronach, ukryte teksty i linki, spam.

White Hat SEO to z kolei techniki pozycjonowania oparte na badaniach, analizie, właściwie zbudowanych meta tagach, poprawie treści i optymalizacji, a także dążenia do coraz wyższej jakości swojej strony.

Najpopularniejsze techniki Black hat SEO łamiąc zasady określone przez wyszukiwarki, przynosząc w zamian szybkie efekty, które są jednak obarczone wysokim ryzykiem kary, jeśli zostaną odkryte. Niektóre techniki Black Hat Seo to między innymi:

  • Upychanie słów kluczowych – obejmuje pakowania długich list słów kluczowych bez odpowiedniej formacji do wszystkich rodzajów tekstów
  • Invisible Text – umieszczanie słów kluczowych w białym kolorze na białym tle, aby przyciągały roboty wyszukiwarek, ale były niewidoczne dla użytkownika.
  • Przejściowe strony – są to fałszywe strony, których użytkownik nie może zobaczyć. Są zbudowane tylko dla robotów wyszukiwarek, tak nakłonić ich do indeksowania witryny na wyższych pozycjach.
  • Ruch spamowy – tworzony na specjalnie preparowanych stronach i forach internetowych

White Hat SEO to z kolei tworzenie treści dla użytkowników, a nie wyszukiwarek. Jego głównym celem jest promowanie dostępności i merytorycznych treści. White hat SEO uwzględnia wszystkie wytyczne w pozycjonowaniu, a także zapewnia że treści indeksowane przez wyszukiwarki są takie same jak treść, które użytkownik zobaczy. White Hat Seo koncentruje się na czytelności, znaczeniu treści, a także jej użyteczności dla ludzi, a także na budowanie wartościowych linków z zaufanych źródeł.

Korzystanie z black hat seo jest ryzykowne i pod żadnym warunkiem niezalecane. W razie wykrycia takiej techniki przez wyszukiwarki, grozi to nałożeniem filtra na stronę i jej usunięciu z indeksu wyszukiwarki. White Hat Seo to trudniejsza i dłuższa droga pozycjonowania, która jednak gwarantuje bezpieczne i długotrwałe efekty, nie obarczone ryzykiem usunięcia strony z wyszukiwarek.

[kkstarratings]