wp-spam-shield

WP-SpamShield – ochrona twojego WordPressa przed spamem

SPAM – coś co drażni każdego właściciela stron na popularnym CMSie jakim jest WordPress. Codzienne powiadomienia i setki komentarzy trafiających do spamu. Jest to z pewnością problem, którego każdy z nas chciałby się pozbyć. Ja się go pozbyłem – czas na Ciebie!

Nie tylko spamerskie komentarze mogą nas drażnić. Jeśli na naszej stronie udostępniamy opcję rejestracji to możemy liczyć na kilkadziesiąt kont zakładanych każdego dnia przez roboty na naszej stronie. Myślisz, że captcha pomoże? Nie pomoże … Przerabiałem już różne jej rodzaje – rejestracje przez roboty pojawiały się nadal w niezmienionej ilości.

Wraz z instalacją WordPressa otrzymujemy wtyczkę do walki ze spamem, którą jest Akismet. Nie dość, że musimy za korzystanie z niej zapłacić, to w dodatku jej działanie pozostawia wiele do życzenia.

Opis wielu innych wtyczek dla WooCommerce został umieszczony we wpisie: Sklep na WooCommerce – Wtyczki, których możesz potrzebować

Pozbądź się spamu wraz z WP-SpamShield

WP-SpamShield wspaniała wtyczka do walki ze spamem, która nie wymaga konfiguracji. Oczywiście mamy dostępnych kilka dodatkowych opcji, jednak nie musimy z nich korzystać, aby nasza strona uwolniła się od spamu – zarówno tego w postaci nowych komentarzy, jak i tego w postaci nowo zarejestrowanych kont.

Po instalacji i włączeniu wtyczki nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się spokojem. Żadna wtyczka, którą testowałem nie dała tak świetnych efektów. Polecam wszystkim wypróbowanie WP-SpamShield na swoich stronach!

[kkstarratings]