wysyłka w woocommerce

Wtyczki wysyłkowe do WooCommerce

WooCommerce jest darmowym dodatkiem do WordPressa, który umożliwia nam przekształcenie zwykłej strony w sklep internetowy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest mnogość dostępnych wtyczek, które pozwalają na znaczne poszerzenie funkcjonalności sklepu. W tym wpisie przedstawimy wtyczki, które pozwolą nam na sprawne zarządzanie wysyłką.

 

Wysyłka w WooCommerce – integracja z kurierami

 

Wygodnym rozwiązaniem jest zintegrowanie naszego sklepu z kurierami, z których usług korzystamy. Tego typu dodatek pozwoli na tworzenie i nadawanie przesyłek bezpośrednio z panelu naszego sklepu. Wtyczki, z których korzystam osobiście, pochodzą z zaplecza WPDesk. Do wyboru mamy integrację z: DHL, DPD, Poczta Polska, Furgonetka, InPost, Paczka w Ruchu, UPS.

 

Oferując w swoim sklepie wysyłkę np. przy pomocy kuriera DHL oraz wysyłkę do paczkomatów wystarczy, że zakupimy te dwie wtyczki i po krótkiej konfiguracji będziemy mogli zarządzać całą wysyłką z panelu WooCommerce.

 

Wszystkie te wtyczki są zintegrowane z Flexible Shipping, więc bez problemu utworzymy dla konkretnych metod ceny wysyłki. Ceny możemy również zmieniać w zależności od scenariuszy dotyczących ilości produktów, czy ich wadze. Oczywiste jest, że koszt wysłania jednego fotelika dziecięcego będzie inny niż w przypadku wysyłki 4 takich fotelików.

 

Dodatki w postaci integracji kurierów z WooCommerce mają zazwyczaj tryb testowy, więc bez problemu przetestujemy ich działanie jeszcze przed udostępnianiem wysyłki klientom.

Wtyczki, o których mowa i ich szczegółowe funkcjonalności dostępne są pod linkami:

DHL

DPD

Poczta Polska

Furgonetka

InPost Paczkomaty

Paczka w Ruchu

UPS

 

Aktywne Płatności, Drukowanie etykiet, Lokalizacje

Oprócz samej integracji z kurierami będziemy potrzebować choćby nawet wtyczki do ukrywania metod płatności dla konkretnych wysyłek. Nie każda metoda płatności będzie odpowiednia dla konkretnych rodzajów wysyłek. Tutaj z pomocą przychodzi nam wtyczka Aktywne Płatności WooCommerce.

Przykładowo oferujemy Kuriera DHL i Kuriera DHL za pobraniem. Bez wtyczki Aktywne Płatności – płatność za pobraniem byłaby dostępna dla obu tych metod, co wprowadzałoby klientów w błąd.

 

Kolejna przydatna wtyczka to Drukowanie Zamówień i Etykiet Adresowych WooCommerce. Jak sama nazwa wskazuje, pozwoli nam ona na wydrukowanie szczegółów zamówienia, czy również etykiet adresowych. Bez problemu dołączymy również podsumowanie w formie PDF do maili dla klientów.

Wtyczka pozwala na samodzielne ustawienie własnego formatu etykiet, orientacji strony, rozmiaru papieru i wiele, wiele innych.

 

Mnóstwo sklepów internetowych oferuje wysyłkę za granicę. W tym przypadku koszty wysyłki będą różnić się w zależności od konkretnego kraju. W ustawieniu kosztów wysyłek dla poszczególnych Państw pomoże nam wtyczka Lokalizacje Flexible Shipping. Kupując ten plugin, będziemy mieć możliwość dodania dowolnej liczby lokalizacji i poszczególnych cen dla nich. Jest to więc must have dla wszystkich sklepów, które sprzedają swoje produkty również poza granicami naszego kraju.

[kkstarratings]