YouTube SEO

Pozycjonowanie i optymalizacja filmów

Start!

YouTube SEO

Serwis YouTube już dawno przestał być tylko i wyłącznie miejscem, gdzie domorośli twórcy mogli umieszczać swoje mniej lub bardziej zabawne filmy. Wraz z rozwojem platformy pojawiła się także profesjonalizacja oraz pieniądze, opierające się głównie na działalności reklamowej. Tymczasem z punktu widzenia marketingu internetowego, serwis ten stał się doskonałym narzędziem promocyjnym. Niewiele osób jednak wie, że filmy na YouTube można pozycjonować…

Co wpływa na pozycjonowanie filmów na YouTube?

Właściwie wszystko. Ranking danego kanału zależy od jego stażu, od jakości wrzucanych filmów czy czasu, przez jaki jest wyświetlany w przypadku użytkownika uśrednionego. Istotna jest nie tylko liczba osób, która film obejrzała, ale także liczba subskrybentów kanału lub obecność w innych serwisach społecznościowych. Nie bez znaczenia są słowa kluczowe i inne elementy związane z optymalizacją i linkbuildingiem, które przybliżą nas do wysokich pozycji.

Na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie pozycjonowanie naszego filmu sprawi, że będzie on lepiej widoczny, a co za tym idzie, łatwiej dotrzemy do potencjalnych klientów. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka prostych rzeczy:

Tytuł filmu – tytuł jest niezwykle istotny, gdyż w dużej mierze może zawierać słowa kluczowe, które wpisuje się w wyszukiwarkę. Działa ona podobnie jak wyszukiwarka Google, dlatego zarządzający nią algorytm wyłapuje słowa, które pojawiają się we frazach z wyszukiwarki. Odpowiednie zbudowanie tytułu daje nam dużą szansę na sukces.

Miniatura – wbrew pozorom miniatury mają duże znaczenie. Do jej przygotowania możemy posłużyć się chociażby jednym z kadrów z filmu, albo przerobić je w trosce o jak najciekawsze przedstawienie treści. Wiele osób uważa, że to właśnie miniatura decyduje w największym stopniu o popularności filmu. Ważne, by dobrze oznaczyć tytuł i zachować proporcje pomiędzy treścią a obrazem.

Opis – ostatni element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Szykując opis warto znów sięgnąć po słowa klucze. Nie ma sensu silić się na wielkie teksty, jednak te kilka linijek ma szansę sprawić, że nasz film wyląduje jak najwyżej w YouTube’owej hierarchii.

I wiele, wiele innych elementów, o które zadbamy…

Korzystamy z najlepszych narzędzi dostępnych na rynku:

microsoft
deepcrawl
hotjar
yandex
grammarly
sitebulb
wordpress
senuto
screamingfrog
moz
majestic
illustrator
ahrefs
photoshop
gtmetrix

Jako jedni z nielicznych na rynku tworzymy autorskie narzędzia, które wykorzystujemy w codziennej pracy.

Dzięki nim SEO dla naszych Partnerów jest o wiele bardziej skuteczne!

Zamów wycenę pozycjonowania filmu na YouTube

WolfBrothers

WolfBrothers

ul. Płk. Dąbka 8/307, 30-732 Kraków
NIP: 679-317-84-79
REGON: 382149750

Paweł Bugno: +48 516 790 542 / pawel@wolfbrothers.net

Kamil Sasuła: +48 889 793 818 / kamil@wolfbrothers.net

Przekazane dane będą wykorzystane jedynie do udzielenia odpowiedzi.

Ostatnio na blogu...