algorytmy google koliber

Zwierzaki Google – o algorytmach słów kilka cz.2

Algorytm Koliber

Koliber to kolejny algorytm Google, o którym musimy wiedzieć. Algorytm ten weryfikuje nasze pojedyncze słowa wpisywane w wyszukiwarkę oraz kolejno stara się zrozumieć, jakie mieliśmy konkretne zamiary. Jeśli więc wpiszemy w wyszukiwarkę Google pojedyncze słowa takie jak “najlepsze jedzenie kraków” najprawdopodobniej Koliber odpowie Algorytm Kolibernam na pytanie “Gdzie najlepiej zjemy w Krakowie”.

Algorytm Koliber został wprowadzony 26 września 2013 roku. Można powiedzieć, że Algorytm Koliber jeszcze bardziej sprecyzował wyszukiwania, na czym na pewno skorzystają użytkownicy wyszukiwarki.

Algorytm Gołąb

Algorytm GołąbAlgorytm Gołąb to innymi słowy poprawa wyszukiwań lokalnych. Dzięki temu algorytmowi wyszukiwania lokalne są bardziej dokładne – mowa tutaj o odległości czy lokalizacji. Lokalne firmy dzięki temu algorytmowi zyskają z tego względu, że zwraca on większą uwagę na słowa kluczowe, w których znajdują się określenia konkretnych obszarów.

Ciekawostką może być fakt, że algorytm ten nie uzyskał oficjalnej nazwy – internauci nadali mu nazwę – Gołąb. Algorytm Gołąb został wprowadzony 24 lipca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych.

Algorytm Wyszukiwania Mobilne

Technologia cały czas idzie do przodu. Aktualnie ciężko spotkać osobę, która nie posiada smartfona. W grę wchodzą również tablety. Obecnie mniej “wypasione” wersje tych Algorytm Wyszukiwania Mobilnegadżetów jesteśmy w stanie kupić za całkiem niskie kwoty – z tego właśnie względu ilość osób korzystających z takich urządzeń stale rośnie. Jednak przeglądanie stron internetowych na takich urządzeniach różni się od przeglądania stron na komputerach. Aby ułatwić i usprawnić korzystanie ze stron internetowych na takich urządzeniach konieczne jest posiadanie mobilnej wersji strony.

Algorytm Wyszukiwania Mobilne promuje strony internetowe, które są przystosowane do przeglądania ich na urządzeniach mobilnych. Jeśli więc jesteś na etapie tworzenia strony internetowej, to koniecznie zadbaj o to, aby była ona przystosowana do urządzeń mobilnych. Jeżeli twoja strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, to musisz to zmienić!

Każdy kto myśli o skutecznym pozycjonowaniu musi wiedzieć, że posiadanie wersji mobilnej strony jest czynnikiem rankingowym.

Oczywiście należy zapoznać się z pozostałymi algorytmami Google – zapraszam również do przeczytania pierwszej części, czyli Zwierzaki Google – o algorytmach słów kilka cz.1

[kkstarratings]